W lutym do Węgorzewa przybyła z koncertem Katarzyna Cerekwicka, znana i lubiana polska wokalistka oraz autorka tekstów. Odbył się też turniej rockowy, w którym wzięły udział zespoły z Węgorzewa, Olecka, Wieliczki i Kętrzyna.

3 marca upłynął pod hasłem Wileńszczyzny. Podczas Kaziuków nad Węgorapą mieszkańcy Węgorzewa mogli wysłuchać opowieści o dawnych i współczesnych zwyczajach na Wileńszczyźnie oraz spróbować specjałów na kaziukowym kiermaszu. W części artystycznej zaprezentowały się chóry i zespoły.

10 marca o godz. 18.00 w węgorzewskim Domu Kultury odbył się koncert poezji śpiewanej. Piosenki z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa, Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Grzegorza Turanaua i grupy Czerwony Tulipan zaśpiewał Robert Gliński z Dąbrówki. Artyście towarzyszyli soliści ze Studia Wokalnego Węgorzewskiego Centrum Kultury.

13 marca mieszkańcy Węgorzewa mieli okazję zobaczyć największe filmowe hity, m.in. „Cudowny chłopak”, „Podatek od miłości”, „Kobiety mafii”, „Fernando”.
19 marca można było obejrzeć spektakl „Blizny pamięci” w reżyserii Jerzego Zelnika. To historia o Janie Karskim, który działał we władzach Polskiego Państwa Podziemnego i był świadkiem Holokaustu.

(Fot. Pixabay / CC0)